Ocieplanie poddasza

Dach i poddasze to najbardziej krytyczne obszary względem straty ciepła zimą, a przyrostu temperatury latem. Szczelnie zamknięte przy pomocy piany poliuretanowej pomieszczenia to najzdrowsze, najbardziej energooszczędne i komfortowe rozwiązanie, które zapewni najmniejsze zużycie energii, a także ujednolici temperaturę niemal w całym domu niezależnie od pory roku. Tradycyjne materiały nie pozwalają jednak na przeniesienie koperty izolacyjnej z pozycji stropu do wewnętrznej strony dachu. Nie mogą zatem zostać spełnione wymogi „niewentylowanego poddasza”. W przypadku użycia pianki poliuretanowej poddasze zyskałoby stabilizację temperatury, ciśnienia atmosferycznego, wyrównania poziomu wilgotności powietrza, a także eliminację punktów wykroplenia wilgoci. Tradycyjne ocieplenia skupiają się tylko i wyłącznie na stworzeniu oporu cieplnego, nie wykazując tym samym zdolności do zatrzymania ruchów konwekcyjnych powietrza, promieniowania cieplnego, a także stabilności parametrów w czasie. Efektem tego jest utrata wznoszącego się w pionie ciepła grzewczego, topnienie oraz oblodzenie dachu zimą, a także przyrost ciepła latem.

Nasza firma oferuje Państwu wszystkie rodzaje pian i powłok dostępnych na rynku, w tym jeden z najbardziej renomowanych na świecie zamknięto-komórkowych produktów Heatlok Soy 200, dedykowanym specjalnie na konstrukcje metalowe i murowane. Na drewniane konstrukcje poddaszy domów mieszkalnych najlepszymi systemami są specjalnie do tego zaprojektowane technologie w postaci paroprzepuszczalnych, otwarto-komórkowych pian typu Sealection 500®, Sealection Agribalance® lub Demilec APX®, które, w odróżnieniu od paroizolacyjnych i „nieoddychających” poliuretanów zamknięto-komórkowych, umożliwiają kontrolowane „oddychanie” normatywnie wilgotnego drewna lub natychmiast uwidaczniają przypadkową usterkę w dachu, zanim nastąpią nieodwracalne szkody w drewnianym poszyciu dachowym.

NASZA FIRMA NIE ZGADZA SIĘ NA ZASTOSOWANIE NIEDOPASOWANYCH TECHNOLOGII WZGLĘDEM POTRZEB INDYWIDUALNEGO KLIENTA.  WOJ-TOM ZAPEWNIA WŁAŚCIWE DORADZTWO TECHNICZNE ORAZ REALIZACJĘ INWESTYCJI ZGODNIE ZE STANDARDAMI ŚWIATOWYCH PRODUCENTÓW, W TYM DEMILEC USA.

Jak wygląda ocieplenie poddasza pianą poliuretanową PUR – czyli jak zabezpieczyć poddasze przed wilgocią i zewnętrznymi warunkami atmosferycznymi?

Pianka izolacyjna w stropie poddasza (poddasze wentylowane) – TRADYCYJNA METODA
Metoda zastosowania piany na poddaszu często zależy od zasad projektu nadzorującego architekta. Tradycyjna metoda polega na instalacji piany w stropie (podłodze) poddasza. W takim przypadku pianka PUR wchodzi na miejsce tradycyjnego ocieplenia zamiast wełny, styropianu, celulozy itp. Przestrzeń poddasza pozostaje nieocieplona i wentylowana kratkami i wentylatorami w konstrukcji zadaszenia. Ten typ konstrukcji jest wciąż najbardziej powszechny, ale nie zawsze najskuteczniejszy.

Otwarto-komórkowa piana izolacyjna z serii Sealection® miedzy krokwiami i profilami dachu (poddasze niewentylowane) – METODA REKOMENDOWANA PRZEZ NAS

Tego typu instalacja cieszy się wyjątkowym uznaniem wśród certyfikowanych instalatorów na świecie jako najskuteczniejsza metoda docieplenia i uszczelnienia zadaszenia domów jednorodzinnych i obiektów handlowo-przemysłowych. Skutecznie „zamyka” i izoluje poddasze przed niekontrolowanym dopływem wilgotnego i zanieczyszczonego powietrza oraz od zewnętrznych czynników atmosferycznych. Piana jest nanoszona pomiędzy krokwie i profile po wewnętrznej stronie poszycia dachu.

Opcja ta ma wiele korzyści :

  • Radykalne obniżenie kosztów ogrzewania zimą i chłodzenia latem,
  • Nienaruszona szczelność i odciążenie instalacji grzewczo-klimatyzacyjnej,
  • Szybkie wykonanie szczelnego ocieplenia dachu,
  • Lepsza jakość powietrza wewnątrz budynku.